Ana SayfaEthereum HaberleriFTX Saldırganı Ethereum (ETH) Satıyor: Düşüş Derinleşebilir mi?

FTX Saldırganı Ethereum (ETH) Satıyor: Düşüş Derinleşebilir mi?

-


İflas eden FTX borsasının cüzdanından yüklü miktarda Ethereum çalındığı görüldü. Saldırgan ETH satarken lider altcoin 1.100 dolar bandından işlem görüyor.

Hatırlanacağı üzere iflas eden FTX, 600 milyon dolarlık bir hack saldırısına uğradı. Saldırının ardından takip edilen cüzdan hareketleri dikkat çekiyor. Üstelik giderek artan sayıda ETH satışı gerçekleştiği görülüyor. Bilgisayar korsanı, 21 Kasım günü yeniden milyonlarca dolar değerinde ETH satarak, Ren Bitcoin (renBTC) alımı yaptı. Bu noktada çeşitli şüpheler ortaya çıktı.

FTX ile adı bir anılan Alameda Research’ün bir süre önce renBTC ile ilgilendi. Hatta Alameda Research, Ren’in geliştirme ekibinin aralarına katılacağını duyurdu. O dönem renBTC geliştiricileri ile Alameda arasında sıkı temaslar olduğu görüldü. Ayrıca Ren’in kullanımını birkaç blok zincirinde genişletilmesi hedeflendi. Şimdi saldırganın Ethereum satarak renBTC alıyor olması dikkat çekiyor.

Ancak tüm bunların ötesinde saldırgan alımlarını yüklü miktarda ETH satarak yapıyor. Bu durumun lider altcoin için satış baskısı oluşturduğu görülüyor. Ethereum fiyatı son 24 saat içerisinde %7’nin üzerinde değer kaybetti. Lider altcoin şimdi 1.100 dolardan işlem görüyor. Öte yandan bilgisayar korsanının en büyük ETH balinalarından biri haline gelmesi düşüşe dair soru işaretlerini çoğaltıyor.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ünlü CEO: “Bu Altcoin Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterecek!”

Ethereum İşlemleri Dikkat Çekiyor

Saldırganın ETH işlemleri dikkat çekiyor. On chain verilere göre, 21 Kasım’da bilgisayar korsanı 5.000’den fazla ETH’yi yeni cüzdana taşıdı. Daha sonra üç ayrı işlemle 35.000 Ethereum’u (ETH) daha bu cüzdana transfer etti. Yeni cüzdan adresi takip edildiğinde hackerın 1inch’i kullanarak ETH’yi renBTC’ye dönüştürmeye başladı görülüyor. 

İlk olarak, 4.000 Ethereum, Wrapped Bitcoin’e (wBTC) ve ardından renBTC’ye dönüştü. Blockchain verilerine göre istismarcı, birkaç işlem daha yaparak ETH’leri renBTC’ye dönüştürmeye devam etti. Güvenlik firması PeckShield tarafından yapılan açıklamada, saldırganın binlerce renBTC’yi dışarı aktarmak için Ren köprüsünü kullandığının altı çizildi. 

Köprüler, kullanıcıların farklı ağlar arasında Coin alışverişi yapmasına izin veren blok zinciri tabanlı araçlardır. Ancak bu faydalı araçlar iz kaybettirmek için de tercih ediliyor. Blockchain analiz firması Elliptic tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Ren köprüsü daha önce de tercih edildi. Elliptic çalınan fonları aklamak için en az 540 milyon dolar değerinde transferin bu platformda gerçekleştiğini ifade etti.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ethereum Name Service, eth.link İçin Dava Açtı


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Terra Classic Topluluğu Roketleri Ateşledi! Ama LUNC?

Bayram havası kısa sürdü, peki LUNC Coin yükselebilecek mi? Güncel veriler fikir verebilir.Okuma Süresi: 2 DakikaLUNA çöküşü temelde 3AC ve FTX gibi devlerin...

Ripple, Dava Sürecindeki Tutumu Konusunda Gururlu

Ripple ve SEC arasıdaki deyim yerindeyse yılan hikayesine dönen dava süreci hâlen bir sonuca varabilmiş değil. Her iki tarafta kendisini tasdikleyecek yeni taraf bulmaya...

Bu Kripto Paralar İçin Net Boğa Sinyali!

Kripto paralar artık dibi gördü mü? Bu seviye göre dibi bulmuş veya ona yaklaşmış olabiliriz.Okuma Süresi: 2 Dakika2022 yılının yaşattığı kayıplar tüm kripto...
[td_block_social_counter twitter="kriptokoinblog" facebook="kriptokoinblog" manual_count_facebook="245" instagram="kriptokoinblog" manual_count_instagram="233" rss_url="http://kriptokoinblog.com/feed" rss="556" open_in_new_window="y" social_rel=""]

POPÜLER MAKALELER

%d blogcu bunu beğendi: