Ana SayfaEthereum HaberleriBitcoin Neden Düşüyor? Ethereum Dumpının Arkasında Ne Var?

Bitcoin Neden Düşüyor? Ethereum Dumpının Arkasında Ne Var?

-


FTX‘in iflasıyla birlikte kripto para birimleri ve Bitcoin üzerinde büyük bir baskı oluştu.

Yatırımcıların sektöre olan güveni sarsılırken, FTX’in iflasının olası etkileri düşük fiyatlara rağmen risk iştahının yükselmesini engelliyor.

DCG’nin İflas Olasılığı Korkutuyor

FTX’ten sonra en büyük Bitcoin fonu Grayscale’in de içerisinde bulunduğu DCG’nin bir kolu olan Genesis’in zor duruma düşmesi daha büyük bir tedirginlik yaşattı.

Hafta sonu DCG’nin Genesis’e 1 milyar dolar borcu olduğu ve bu nedenle 1 milyar dolarlık acil kredi arayışına girdiği de iddia edildi.

DCG ve Grayscale Genesis’teki durumun kendilerini etkilemediğini ifade etse de GBTC fonundaki prim eksi %50’ye dayandı. Bu da açıklamaların yatırımcıların tedirginliğini gidermek için yeterli olmadığını gösteriyor.

Hacker ve Jump Trading Ethereum’u Dumplıyor

Alıcılar tarafında risk iştahı düşük seyrederken bir de bu düşük likidite ortamında mal boşaltanlar var.

FTX Hacker’ı borsadan çaldığı ETH’yi parça parça renBTC’ye çevirmeye devam ediyor. Bu da Ethereum’un Bitcoin’den daha fazla düşmesine neden oluyor.

Hacker’ın elinde 185 bin Ethereum kaldı. Son çıkışın kısa süre önce (12:15) gerçekleştiği ve 15.000 ETH’nin RenBTC’ye çevrildiği görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Near’da Ava Çıkan Hacker Avlandı! Kaç Ethereum Kaybetti?

1669025378 706 Bitcoin Neden Dusuyor Ethereum Dumpinin Arkasinda Ne VarBu hareketler Ethereum üzerindeki satış baskısını artırırken marketin genelini de etkiliyor.

Ethereum üzerindeki tedirginliğin artmasının nedenlerinin birisi de Jump Traiding’in cüzdan hareketleri oldu.

Jump Crypto’nun FTX çöküşünden etkilendiği ve iflas edeceği iddia edilmiş, ancak şirket yaptığı açıklamada likit varlıklarının yeterli olduğunu söylemişti.

FTX’in bulaşıcı etkisinden korkulurken, Jump Trading olarak etiketlenen cüzdanlardan çok sayıda Ethereum giriş çıkışı olması başka bir tedirginlik yaşattı.

1669025378 604 Bitcoin Neden Dusuyor Ethereum Dumpinin Arkasinda Ne Var

FTX’in iflasının bulaşıcı etkileri tam olarak ortaya çıkana kadar Ethereum  üzerindeki baskının kalkmayacağı değerlendiriliyor.

DXY’deki Yükseliş Tuz Biber Oldu

Bitcoin‘de bu düşük risk ortamından etkilenirken bugün yeniden 15897$’a kadar geriledi.

Bitcoin’de düşüşün nedenleri arasında piyasadaki korku atmosferinin yanı sıra DXY’deki yükseliş de etkili oldu.

Haftaya yükselişle başlayan dolar %1 primlenirken, ABD vadelileriyle birlikte Bitcoin gibi riskli varlıklarda geri çekilmeler yaşandı.

1669025379 455 Bitcoin Neden Dusuyor Ethereum Dumpinin Arkasinda Ne Var
CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Terra (LUNA) Geliştiricileri, Güney Kore’de Kurucularının Tutuklanmaması Hakkında Açıklama Yaptı! | KriptoKoinBlog

Kısa bir süre önce Güney Kore’de görülen duruşmada, mahkeme Terra (LUNA) altcoin kurucu ortağı Daniel Shin’in tutuklanma talebini reddetmişti. Buna ek olarak şirket ile bağlantılı...

Terra Classic Topluluğu Roketleri Ateşledi! Ama LUNC?

Bayram havası kısa sürdü, peki LUNC Coin yükselebilecek mi? Güncel veriler fikir verebilir.Okuma Süresi: 2 DakikaLUNA çöküşü temelde 3AC ve FTX gibi devlerin...

Ripple, Dava Sürecindeki Tutumu Konusunda Gururlu

Ripple ve SEC arasıdaki deyim yerindeyse yılan hikayesine dönen dava süreci hâlen bir sonuca varabilmiş değil. Her iki tarafta kendisini tasdikleyecek yeni taraf bulmaya...
[td_block_social_counter twitter="kriptokoinblog" facebook="kriptokoinblog" manual_count_facebook="245" instagram="kriptokoinblog" manual_count_instagram="233" rss_url="http://kriptokoinblog.com/feed" rss="556" open_in_new_window="y" social_rel=""]

POPÜLER MAKALELER

%d blogcu bunu beğendi: